Aranżacja strychu. Podpowiadamy ciekawe pomysły na wykorzystanie poddasza.

0
672
Aranżacja strychu

Strych nie musi pełnić funkcji typowej “graciarni”. Jeśli jest on odpowiednio duży i wysoki, a dostęp do niego nie jest ograniczony, mamy naprawdę bardzo dużo możliwości na jego wykorzystanie – ogranicza nas tylko budżet i wyobraźnia. To także świetny pomysł na powiększenie przestrzeni funkcyjnej w naszym domu. Jakie są najciekawsze pomysły na wykorzystanie poddasza? Czy aranżacja strychu musi wiązać się z dużymi wydatkami?

Aranżacja strychu
Aranżacja strychu

Stwórz domowy gabinet

W związku z pandemią wielu z nas przeszło na zdalny tryb pracy. Ciężko jednak skupić się na realizacji powierzonych nam zadań, jeśli wokół nas panuje domowy gwar – dzieci biegają, małżonek krząta się w kuchni, pies szczeka, a na dodatek kurier przywiózł listy i paczki. Poddasze przearanżowane na domowe biuro może stać się idealnym miejscem do pracy zdalnej. Cisza, spokój, minimalistyczny wystrój – dzięki temu nic nie będzie wytrącało nas ze skupienia. Pomoże nam to w znacznym stopniu oddzielić życie prywatne od zawodowego. Po zamknięciu poddasza – pracę zostawimy za sobą i będziemy mogli się skupić na rodzinnych przyjemnościach. To rozwiązanie szczególnie spodoba się osobom, które na co dzień pracują z dokumentami i irytuje je ciągłe przekładanie projektów.

Aranżacja strychu
Aranżacja strychu

Suszarnia w starym stylu

Jeśli nie mamy wykończonego strychu, ale jest on dość duży i dobrze wentylowany, warto rozważyć przearanżowanie go na domową suszarnię. Dzięki temu raz na zawsze pozbędziemy się przenośne suszarki z salonu, czy niewygodnych sznurków znad wanny. Za pomocą kilkumetrowego sznurka, możemy stworzyć przestrzeń idealną do wieszania prania. Jeśli na poddaszu mamy podłączenie do prądu – warto od razu umieścić tam także pralkę. Na jednej ścianie możemy umieścić także dodatkowe półki, w których będziemy mogli schować ręczniki, dodatkowe koce czy pościel. Szczególnie w małych domach każdy metr kwadratowy ma znacznie. Odpowiedni projekt sprawi, że nasze mieszkanie będzie nie tylko ładne, ale i funkcjonalne.

Aranżacja strychu
Aranżacja strychu

Aranżacja strychu – Pokoju dziecięcy, a może przestrzeń do hobby?

Poddasze często jest wykorzystywane także jako dodatkowe pomieszczenie. Ze względu na niewielką przestrzeń zazwyczaj trudno zaaranżować tam kuchnię lub jadalnię, ale z powodzeniem możemy zorganizować tam pokój dziecięcy. To dość ekonomiczne wyjście z sytuacji, gdy dwoje dorastających nastolatków nie może już wytrzymać ze sobą w pokoju. Nawet jeśli zmieści się tam jedynie niewielka szafa, łóżko, telewizor i przestrzeń do nauki – dla wielu dzieci będzie to spełnienie marzeń o własnym pokoju. Jeśli nie mamy dzieci, strych lub poddasze możemy zaaranżować, jako przestrzeń do rozwijania swoich pasji.

Aranżacja strychu
Aranżacja strychu

Domowa biblioteka, regały z winylami, sztalugi czy mały warsztat – to wszystko z powodzeniem możemy zmieścić na strychu, dzięki czemu dom będzie jeszcze bliższy naszemu sercu. Nie bójmy się zmian i nowych rozwiązań. Stwórzmy dom swoich marzeń, rozpoczynając od projektu strychu. Kreatywnie zaprojektowane poddasze w połączeniu z praktyczną piwnicą, będą stanowiły doskonałe uzupełnienie głównych pomieszczeń.

Aranżacja strychu
Aranżacja strychu

Zabudowa poddasza to bardzo popularne i chętnie wybierane rozwiązanie. Ze względu na trudności jakie niosą ze sobą krzywizny i spady, wymaga przemyślanego projektu, specjalnych rozwiązań i wielu kompromisów, na które musimy być przygotowani na każdym etapie realizacji. Strych to jednak miejsce wyjątkowe, tworzące niepowtarzalny klimat, a jego zaaranżowanie może przynieść imponujący efekt.

Czytaj także: Remont mieszkania – inwestycja na lata

Pokój dla dziecka – pomysły na kreatywne urządzenie pomieszczenia dla najmłodszych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here