Zadbajmy o estetykę budynku – czyszczenie elewacji metodą piaskowania

0
642

Elewacja to wizytówka naszego domu. Po kilku latach użytkowania fasada budynku, narażona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych ulega zabrudzeniu, a tynk mogą także porastać glony, a nawet pleśń. Należy zastanowić się nad odpowiednim jej oczyszczeniem i zabezpieczeniem. Proponujemy czyszczenie elewacji metodą piaskowania.

Zadbajmy o estetykę budynku - czyszczenie elewacji metodą piaskowania 1
Czyszczenie elewacji metodą piaskowania

Czyszczenie elewacji metodą piaskowania

Czyszczenie elewacji może wydawać się trudnym projektem – zwłaszcza w przypadku zabytkowych obiektów, które wymagają szczególnej uwagi i precyzji podczas wykonywanych prac. Idealnym rozwiązaniem okazuje się w tym przypadku piaskowanie niskociśnieniowe, które sprawdzi się w oczyszczaniu delikatnych powierzchni, zarówno tych podatnych na uszkodzenia, jak i przygotowywanych do dalszej renowacji.

Duże powierzchnie elewacji nie stanowią żadnego problemu przy oczyszczeniu metodą piaskowania. Na mniejsze elementy – takie jak płaskorzeźby – również dostępne są odpowiednie narzędzia, umożliwiające dokładne usunięcie brudu czy osadu.

Czym jest piaskowanie?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się brudu i osadu z różnego rodzaju materiałów jest właśnie piaskowanie. To technologiczny proces wykorzystujący sprężone powietrze i materiał ścierający. Metoda ta podobna jest do szlifowania, jednak dzięki różnorodności dostępnych narzędzi możliwe jest także oczyszczanie powierzchni delikatnych, a nawet obiektów zabytkowych.

Zadbajmy o estetykę budynku - czyszczenie elewacji metodą piaskowania 2
Czyszczenie elewacji metodą piaskowania

Piaskowanie – na mokro czy na sucho?

Da się wyróżnić dwie podstawowe metody piaskowania, jednak w obu tych przypadkach można mówić o takiej samej precyzji i skuteczności w czyszczeniu wybranych powierzchni. Główna zaleta, która wyróżnia piaskowanie na mokro od metody piaskowania na sucho, to korzystanie ze specjalnej, wodnej osłony, która zapobiega nadmiernemu pyleniu.

Zalety piaskowania jako metody czyszczenia elewacji

Skuteczność i precyzja są głównymi zaletami wyboru piaskowania jako metody na oczyszczenie powierzchni z brudu i osadu. W piaskowaniu można wykorzystywać różne materiały ścieralne, które odpowiednio dobrane sprawdzą się przy większości powierzchni. Piaskować można m.in. drewno, cegłę, powierzchnie kamienne czy betonowe – ale nie tylko.

Nierówne powierzchnie nie są żadną przeszkodą, dlatego piaskowanie można wykonywać także w przypadku skomplikowanych projektów. Aby ograniczyć zapylenie, które pojawia się podczas oczyszczania, warto rozważyć piaskowanie na mokro. Rozmiar w tym wypadku nie stanowi problemu – odpowiedni wybór narzędzi daje sporo możliwości.

Piaskowanie jest skutecznym, precyzyjnym i idealnym rozwiązaniem w przypadku większości powierzchni.

Zadbajmy o estetykę budynku - czyszczenie elewacji metodą piaskowania 3
Czyszczenie elewacji metodą piaskowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here