Dekoracyjne płyty gipsowe – popularny trend w polskich domach

0
118

Przygotowując się do remontu mieszkania, poszukujemy rozwiązań, które odmienią oblicze naszego salonu, sypialni i innych pomieszczeń, które na co dzień stanowią nasz azyl. Szczególną popularnością cieszą się innowacyjne panele ścienne z gipsu ceramicznego, które imitują różnorodne faktury – cegłę, deskę drewnianą, a nawet surowy beton. Skąd bierze się tak wysokie zainteresowanie płytami gipsowymi?

Dekoracyjne płyty gipsowe – prosty montaż, świetny wygląd

Dekoracyjne płyty gipsowe wyróżniają się na tyle tradycyjnych płytek kamiennych znacznie prostszym montażem. Układanie paneli gipsowych nie jest bowiem zabiegiem zaawansowanym technicznie i nie wymaga dużej wprawy. To z kolei pozwala na samodzielne wykonanie prac – bez konieczności zamawia specjalistycznej ekipy. Ponadto odpowiednio zabezpieczone dekoracyjne płyty gipsowe są niezwykle trwałe oraz zapewniają dobrą izolację akustyczną i termiczną.

Dekoracyjne płyty gipsowe
Dekoracyjne płyty gipsowe

Panele gipsowe doskonale sprawdzają się w przeróżnym typie aranżacji. Wszystko za sprawą szerokiego wachlarza wzorów oferowanych przez topowych producentów. Niezależnie od tego, czy panele gipsowe mają stanowić uzupełnienie aranżacji wyremontowanego salonu czy klasycznej sypialni – na rynku można znaleźć zarówno rozwiązania estetyczne i trwałe, jak i ekologiczne.

Zrób to sam – co warto wiedzieć

Decydując się na montaż płytek ściennych – prace remontowe powinniśmy rozpocząć od porządnego przygotowania podłoża. W przypadku płyt gipsowych musimy pamiętać, aby usunąć ze ściany starą farbę oraz zdrapać dawny tynku. Oczyszczoną ścianę należy następnie zagruntować, a same panele dekoracyjne wyczyścić z nalotu gipsowego. Fachowcy radzą, aby montaż płyt gipsowych rozpocząć od narożników ścian – podobnie zresztą jak w przypadku innych płytek. Warto także pamiętać, aby układać panele od dołu. Ponadto przed rozpoczęciem prac przygotujmy sobie dobrej jakości klej, fugę i brzeszczot – niezbędny do przycinania płyt.

Dekoracyjne płyty gipsowe
Dekoracyjne płyty gipsowe

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do montażu paneli gipsowych, temat ten najlepiej skonsultować ze specjalistami w branży budowlanej. Nie chcemy przecież przez nieprawidłowy montaż płyt zmarnować środki na remont innych pomieszczeń. Sam dobór paneli najlepiej skonsultować z przedstawicielami producentów. Na podstawie analizy naszych potrzeb, fachowcy pomogą nam dobrać płyty dopasowane nie tylko do stylu naszych pomieszczeń, ale także do codziennych potrzeb domowników. Ważne przecież, aby panele gipsowe nie tylko efektownie wyglądały, ale były także dobrze wyizolowane akustycznie oraz ognioodporne. Zakup płyt bezpośrednio od producenta pozwoli nam sporo zaoszczędzić, gdyż unikniemy marży pośredników. Dekoracyjne płyty gipsowe to bez wątpienia jeden z największych hitów wykończeniowych tego sezonu. 

Dekoracyjne płyty gipsowe
Dekoracyjne płyty gipsowe

Czytaj także:

Pusta ściana straszy, a często jedna ozdoba może całkowicie zmienić jej charakter

Sztuka minimalizmu, czyli o tym, jak uwolnić swoją przestrzeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here