Domowe drobiazgi, czyli jak zorganizować dla nich miejsce i utrzymać porządek

0
645
domowe drobiazgi
domowe drobiazgi

Każdy chce mieć łatwy dostęp do rzeczy, po które sięgamy codziennie. Niestety, często oznacza to trzymanie mnóstwa przedmiotów na zewnątrz. Tworzymy tym samym wrażenie nieporządku, który może stać się powodem do wstydu przy niespodziewanej wizycie. Co zatem zrobić, żeby mieć pod ręką klucze, okulary przeciwsłoneczne, biżuterię, notatki i inne domowe drobiazgi? Trzeba po prostu stworzyć dla nich miejsca, z których łatwo będzie je wyciągnąć, a które jednocześnie wprowadzą w naszą przestrzeń ład.

Domowe drobiazgi, czyli jak zorganizować dla nich miejsce i utrzymać porządek 1
Miejsce na domowe drobiazgi

Przedpokój w porządku

Każdy, kto nas odwiedza, nawet jeśli to kurier z przesyłką, widzi nasz przedpokój. Dla nas to pierwsze i zarazem ostatnie miejsce, w jakim jesteśmy wychodząc i wracając do domu. Porozrzucane szale, rękawiczki i odzież wierzchnia przypominają czasem pobojowisko. Jak tego uniknąć? Niezbędne jest posiadanie wieszaków na okrycia. Może być duży wolnostojący lub naścienny. Ważne, aby ilość haczyków była przynajmniej o dwa większa, niż liczba domowników. Dzięki temu każdy będzie miał swój własny wieszak i pozostawimy przestrzeń dla gości. Wybierając wieszaki montowane na ścianie zyskujemy przestrzeń, a dodatkowo zamontowana nad nimi półka rozwiąże problem miejsca dla czapek i rękawiczek. Na kilka kompletów kluczy wystarczy postawić na stoliku czy szafce ładny talerzyk lub spodek.

Domowe drobiazgi, czyli jak zorganizować dla nich miejsce i utrzymać porządek 2
Miejsce na domowe drobiazgi

Oryginalnie będzie wyglądać wykorzystanie stylowej paterki z żeliwa lub masy pokrytej brązem. Kiedy jednak w grę wchodzą nie tylko klucze od domu, ale również od samochodu, biura, a może i dodatkowe klucze do kogoś z rodziny, warto umiejscowić w przedpokoju wiszącą szafkę na klucze. Pozwoli ona na organizację kluczy na wieszakach ukrytych dla gości za zdobionymi drzwiczkami. Na dodatki pokroju okularów przeciwsłonecznych warto zagospodarować szufladkę, jeśli w przedpokoju stoi komoda, a jeżeli mamy w nim stolik, to ciekawym rozwiązaniem okaże się duża szkatułka w kształcie książki. W podobnej możemy trzymać świeżą korespondencję.

Domowe drobiazgi, czyli jak zorganizować dla nich miejsce i utrzymać porządek 3
Miejsce na domowe drobiazgi

Szkatułka – miejsce na kobiece drobiazgi

Zarówno w łazience jak i sypialni kobiety lubią zostawiać biżuterię. Niestety trzymanie jej na wierzchu może irytować mężczyzn, kiedy jej część ciągle spada im z półki. Grozi to także jej zawieruszeniem lub uprowadzeniem przez dzieci. Idealnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w szkatułkę, a najlepiej kilka. Pozwolą one panią posegregować biżuterię w zgodzie z własnymi kryteriami. Można trzymać osobno bransoletki, kolczyki, zawieszki, ale można kierować się tym, jak często zakłada się pewne dodatki. Jednocześnie będą stanowić piękną ozdobę. Taką funkcję pełni na przykład obecność szkatułek Faberge.

Domowe drobiazgi, czyli jak zorganizować dla nich miejsce i utrzymać porządek 4
Miejsce na domowe drobiazgi

Gustowne i praktyczne sposoby na ład

Szkatułki, ozdobne pudełka, małe szafeczki, dobrze zagospodarowane szuflady na domowe drobiazgi. Oto najprostsze sposoby na lepsze wykorzystanie przestrzeni bez utrudniania sobie dostępu do zawsze potrzebnych rzeczy. Jeśli wybierając schowki będziemy kierować się utrzymaniem stylu naszego wnętrza, nie tylko ułatwimy sobie utrzymanie porządku, ale dodatkowo podkreślimy charakter naszego mieszkania.

Domowe drobiazgi, czyli jak zorganizować dla nich miejsce i utrzymać porządek 5
Miejsce na domowe drobiazgi

Pudełka kartonowe i ozdobne znakomicie sprawdzą się zarówno w biurze jak i w domu.

Do optymalnego wykorzystania przestrzeni doskonale nadają się pudełka dekoracyjne. Estetyczne i funkcjonalne pomogą uporządkować i zorganizować każde pomieszczenie. Świetnie prezentują się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych, gdzie liczy się maksymalne wykorzystanie miejsca oraz zagospodarowanie go w sposób użyteczny. Dzięki zastosowaniu pudełek można nie tylko odpowiednio posegregować potrzebne przedmioty, ale również spójnie zaaranżować każde pomieszczenie. Pudełka dekoracyjne spotyka się coraz częściej w biurach, gdzie porządek i odpowiednia organizacja przestrzeni są najważniejsze. Różnorodność wzorów i materiałów, z jakich są wykonane to dodatkowe atuty takiego rozwiązania. Jeśli zależy nam na łatwym utrzymaniu porządku, maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni i oryginalnej aranżacji warto pomyśleć o pudełkach dekoracyjnych.

(red.)

Urządzanie domu – 10 grzechów, czyli jak nie urządzać wnętrz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here