Jesienny kącik do czytania. Jak go urządzić?

0
1105

Jesień to jedna z najbardziej barwnych pór roku, jednak szybka zmiana klimatu i krótsze dni wpływają niekorzystnie na samopoczucie. Jednak nawet w pochmurne, deszczowe dni można miło i przyjemnie spędzić czas. Jesień to doskonała pora na nadrobienie zaległych lektur, najlepiej w wygodnym fotelu i z kubkiem gorącej herbaty. Dlatego warto pomyśleć jak urządzić jesienny kącik do czytania, który umili nam długie, szare i wieczory.

Jesienny kącik do czytania. Jak go urządzić? 1
Kącik do czytania

Trudno nie zauważyć, że aranżacje naszego domu w dużej mierze odzwierciedlają aktualną porę roku. W zależności od pogody za oknem nasz dom pachnie świeżymi kwiatami, mandarynkami czy cynamonem. Nie da się ukryć, że jesień to najbardziej depresyjny okres w roku, dlatego warto zadbać o nasze mieszkanie, by pomogło nam przetrwać zbliżające się szare, ponure dni i długie, chłodne wieczory. Pora jesienna to doskonały czas na nadrobienie książkowych zaległości. Czy może być coś piękniejszego niż wieczór spędzony w wygodnym fotelu, z kubkiem gorącej czekolady i ulubioną książką? Warto zadbać o prawdziwy kącik do czytania by zanurzyć się w ulubionej lekturze,

Jesienny kącik do czytania. Jak go urządzić? 2
Kącik do czytania

Aby w kąciku do czytania stworzyć atmosferę intymności, trzeba wybrać odpowiednie oświetlenie, które zbuduje nastrój i sprawi, że wnętrza będą przytulne i klimatyczne. Urządzając kącik do czytania trzeba zacząć od wyboru wygodnego, stylowego fotela, w którym z przyjemnością odprężymy się i zrelaksujemy. Równie ważny jest wybór odpowiedniego stolika, poduszek i koca.

Jesienny kącik do czytania. Jak go urządzić? 3
Kącik do czytania

Wbrew pozorom nie potrzeba wcale wiele miejsca, aby urządzić kącik do czytania. Można go wygospodarować nawet w niewielkiej przestrzeni, choćby w holu czy przedpokoju. Wszystko zależy od naszego pomysłu i kreatywności. Podobną strefę komfortu można stworzyć w salonie lub sypialni, wystarczy kilka poduszek, puf i niewielki stolik, na którym postawimy kubek z gorącą herbatą. Ważne jest także, w jakich kolorach urządzimy nasz jesienny kącik. Aranżując nasz mały azyl trzeba pamiętać, że ma on wprowadzać atmosferę spokoju i relaksu. Jeśli szukasz inspiracji i pomysłów na przytulny kącik do czytania, skorzystaj z pomocy innych.

Urządzanie domu – 10 grzechów, czyli jak nie urządzać wnętrz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here