Kuchnia nowoczesna czy klasyczna? Jakie meble kuchenne wybrać?

0
880

Kuchnia jest miejscem, w którym często przebywamy. Często nazywana jest też „sercem domu”, bo to właśnie w niej toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Szczególnie gdy umieścimy w niej szeroki stół jadalniany. Nic dziwnego, że pragniemy aby tak ważne pomieszczenie było zaaranżowane pięknie i funkcjonalnie. Jaka więc powinna być kuchnia nowoczesna czy klasyczna?

Kuchnia nowoczesna czy klasyczna? Jakie meble kuchenne wybrać? 1
Kuchnia nowoczesna czy klasyczna?

To stąd po całym domu roznoszą się kuszące zapachy i to tu, podczas długich rodzinnych rozmów, często podejmowane są istotne decyzje. Kuchnia spełnia często wiele funkcji – jest salonem, jadalnią i kuchnią jednocześnie. W rezultacie przywiązujemy ogromną wagę do kuchennych aranżacji. Ważne, aby jej przestrzeń odpowiadała domownikom i odzwierciedlała ich styl życia czy poczucie estetyki. Minimalistyczne, bezuchwytowe kuchnie to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących funkcjonalność i minimalizm. Choć z pozoru surowe, intrygują kolorem i detalem. Na drugim biegunie stoją meble angielskie, zachwycające klasycznym designem i jasno barwionym drewnem. Styl ten z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tradycyjnych aranżacji.

Kuchnia nowoczesna czy klasyczna? Jakie meble kuchenne wybrać? 2
Kuchnia nowoczesna czy klasyczna?

Nowoczesne kuchnie cieszą się ogromną popularnością. Prezentują się efektownie w jasnych, jak i ciemnych kolorach. Idące z nurtem współczesności meble odnajdą się zarówno w małych, jak i otwartych na salon kuchniach. Fronty wykończone na wysoki połysk wyglądają doskonale oraz wprowadzają do wnętrz wyjątkową estetykę i schludność. Ogromnym atutem nowoczesnych kuchni jest praktyczność.

Meble z łatwością utrzymamy w czystości, a do pojemnych i ergonomicznych szafek schowamy wszystko to, co warto ukryć przed wzrokiem gości i domowników. Dzięki temu w kuchni zawsze będzie panować perfekcyjny ład i harmonia. Cechą charakterystyczną jest także duża, wygodna, dobrze oświetlona przestrzeń robocza. Dzięki temu, możemy oddać się kulinarnej kreatywności w przyjaznym otoczeniu.

Kuchnia nowoczesna czy klasyczna? Jakie meble kuchenne wybrać? 3
Kuchnia nowoczesna czy klasyczna?

Drugim, równie popularnym rozwiązaniem, jest kuchnia w stylu angielskim. To propozycja dla osób ceniących klasykę. Meble, dedykowane miłośnikom przytulnych, ciepłych pomieszczeń, bazują na ponadczasowym materiale jakim jest drewno. Jasne, masywne meble zdobione są dekoracyjnymi listwami i żłobieniami. Blaty oraz fronty utrzymane w delikatnych odcieniach beżu, wanilii czy écru będą pięknie prezentować się w mieszkaniach artystycznych i „z duszą”. Często stosowane w meblach przeszklenia mają na celu uwypuklenie zamiłowania domowników do pięknych przedmiotów, w postaci gustownej ceramiki czy szkła. Dobrym pomysłem jest wzbogacenie zestawu mebli o wyspę kuchenną czy otwarcie kuchni na salon. Z pewnością taka propozycja będzie dobrą okazją do zapraszania gości.

Kuchnia nowoczesna czy klasyczna? Jakie meble kuchenne wybrać? 4
Kuchnia nowoczesna czy klasyczna?

Bez względu na to czy kuchnia jest tradycyjna, czy nowoczesna najważniejsze, aby została dobrze zaprojektowana. Kolekcje wysokiej jakości, funkcjonalnych mebli kuchennych można znaleźć w wielu sklepach meblowych. To właśnie tam odnajdziemy wymarzoną kuchnię zgodną z własnymi upodobaniami. W niektórych z nich możemy samodzielnie zaprojektować kuchnię, taką jaką właśnie potrzebujemy.

(red.)

Organizacja kuchni. Co zrobić, żeby w kuchni panował ład i porządek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here