Małe mieszkanie. Jak dobrze zaaranżować M-1

0
752
Small and comfortable student flat with bicycle

Dobry pomysł i kreatywne zacięcie pozwoli nam na taką aranżację mieszkania, która sprawdzi się na każdym poziomie życia. Małe mieszkanie będzie zarówno kuchnią, sypialnią jak i salonem i do tego pięknie się zaprezentuje.

Jak zagospodarować małą przestrzeń?

Większość z nas poszukuje szybkich i sprawdzonych sposobów, aby ułatwić i uprzyjemnić sobie życie, bez względu na to na jakim metrażu chcemy dokonać zmian. Im mniej mamy miejsca, tym skrupulatniej musimy planować naszą domową przestrzeń. Jeśli nasze mieszkanie nie składa się z 5-ciu pokoi, a jedynie z jednego, koniecznie dobrze przemyślmy nasz projekt. Choć mogłoby się wydawać, że kawalerka nie daje nam zbyt wielkich możliwości aranżacyjnych to wbrew pozorom stwarza doskonałe pole manewru. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni.

Małe mieszkanie. Jak dobrze zaaranżować M-1 1
Małe mieszkanie

Kreatywnie i nowocześnie

Twoje wnętrze posiada około 30m2? Ta niewielka przestrzeń pozwoli na stworzenie kilku głównych punktów bez zbędnego natłoku i zagracenia. Każdy punkt pokoju stanowić powinien oddzielną funkcję. Punkt sypialny, ulokowany jako antresola, stanowiąca samo łóżko. Tuz pod nią znaleźć się może wygodna kanapa, która tylko czeka na gości. Obok zrobić możemy pięknie osłonecznione miejsce jadalno-kawiarniane. Nawiązujące do francuskich kawiarni, gdzie widok rozpościera się z okna na okolicę. Późną jesienią, gdy będziemy oglądać rozgwieżdżone niebo, grzejnik doskonale nas ogrzeje. Miło, nastrojowo i przytulnie. Doskonałe miejsce na romantyczną kolację we dwoje, szybki obiad czy wieczór z książką.

Kuchnia, mimo, że minimalistyczna, nie przeszkadza nam w codziennych czynnościach. Pozostała nam jeszcze łazienka i toaleta, do której w zależności od usytuowania wchodzi się zaraz po wejściu do mieszkania. Mimo, iż mieszkanie jest małe, nikt nikomu w drogę nie wchodzi.

Małe mieszkanie. Jak dobrze zaaranżować M-1 2
Małe mieszkanie

Aby zaoszczędzić miejsce i zachować odrębność poszczególnych części mieszkania, możemy dobudować ściankę działową, przedzielić ja subtelną zasłonką i intymność zostaje w pełni zachowana.

Małe mieszkanie. Jak dobrze zaaranżować M-1 3
Małe mieszkanie

Klimat, to coś przy czym warto się chwilę zatrzymać, ponieważ to nie metraż o nim świadczy, a pomysł i odpowiednie zagospodarowanie. Z pewnością będzie wymagało do nas więcej zapału i kreatywności niż w ogromnym dwupiętrowym domu, ale efekt, z pewnością będzie satysfakcjonujący. Jedną z ciekawszych propozycji jest domek w stylu letniskowym. Jeśli jednak taka wersja to za dużo, można postawić na tkaniny i materiały, które skutecznie ocieplą nam wnętrze i sprawią, że stanie się przytulne.

Pastele czy kolory?

Biel – ta uniwersalna barwa pozwala nam optycznie powiększyć i rozjaśnić mieszkanie. To również doskonała baza do drobnych impresji. Ten spokojny kolor, pozwoli na zgromadzenie w mieszkaniu kilku różnych przedmiotów o odmiennym stylu bez efektu chaosu i braku jednolitego przesłania aranżacyjnego.

Kolorowe pasy, tkaniny, zasłony i dywany. To wszystko pozwala lawirować delikatnie klimatem naszego małego mieszkanka.

Małe mieszkanie. Jak dobrze zaaranżować M-1 4
Małe mieszkanie

W małych mieszkaniach nie strońmy od liczności przedmiotów i sprzętów. Wszystko musi być pod ręką, a każda wolna przestrzeń musi być zagospodarowana. Nic nie może się zmarnować. Jest to jakaś ideologia. Choć dla niektórych może okazać się zbyt przytłaczająca.

Klasa i elegancja. To też jakieś rozwiązanie na rozlokowanie kawalerki. Było już minimalistycznie, klimatycznie, tłoczno to i nie może zabraknąć dobrego stylu. Jeśli cenimy sobie zrównoważony styl na każdym poziomie życia, możemy również postawić na delikatną aranżację. Subtelne dodatki, wygodna kanapa oraz dobra jakość przedmiotów to podstawa.

Urządzanie domu – 10 grzechów, czyli jak nie urządzać wnętrz?

Czas na tapety, także przestrzenne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here