Niestandardowy montaż okien

0
10951

Kto powiedział, że okna nie mogą być trójkątne, okrągłe a ich rozmiar naprawdę duży? W Polsce powstaje coraz więcej domów i budynków o nowoczesnej architekturze, której walory podkreślają okna trójkątne, okrągłe, łukowe lub trapezowe. Jednak niestandardowy montaż okien nie jest łatwy co potwierdza Jacek Biś, właściciel firmy Świat Okien w Częstochowie.

Paulina Stasiak-Balas: Niestandardowe wymiary i kształty okien są coraz bardziej popularne w nowych budynkach. Jak wygląda montaż takich okien?

Jacek Biś: Coraz częściej klienci decydują się na okna o różnym kształcie i wielkości. Projektanci proponują łączenie dwóch okien pod kątem 90 stopni bez użycia łącznika. Takie łącznie “szyba do szyby” potocznie nazywane Glass Corner, pozwala na uniknięcie grubego łącznika i ramy co zwiększa estetykę okna i powierzchnię szkła.

Niestandardowy montaż okien 1
Niestandardowy montaż okien

Na czym polega trudność montażu niestandardowych okien?

Trudnością zdecydowanie jest rozmiar okna. Zwykle klienci decydują się na niestandardowe, duże wymiary ważące 200 kg. Przy takich montażach, jeśli okno znajdować się ma na piętrze używamy dźwigu HDS, który zdecydowanie ułatwia pracę na wysokości. Poza tym rozstawiane są rusztowania, aby cały montaż przebiegał sprawnie.

Na co trzeba zwracać uwagę decydując się na tego typu okna?

Trzeba mieć na uwadze, że montaż okien dużych w tym okien typu Glass Corner (szyba do szyby) zabiera nieco więcej czasu niż montaż standardowych okien. Na wstawienie ok. 15 okien o standardowych wymiarach potrzeba 2 dni roboczych, natomiast duże, ciężkie okna wydłużają czas do 4-5 dni. Wiąże się to z potrzebą użycia sprzętu, który umożliwia instalację. Trudnością może się okazać także mycie takich okien. Zwróćmy uwagę na uszkodzenia w czasie eksploatacji jakie mogą się pojawić.

Wybierając okna z firmy Vetrex w systemie V90+ (wysoka energooszczędność) producent daję aż 7 lat gwarancji. W standardzie tych okien są ukryte zawiasy. Zapewniają one doskonałą szczelność – nie zgniatają uszczelek, dzięki czemu mamy pewność dobrej izolacji. Brak zawiasów na zewnątrz ułatwia utrzymanie czystości w miejscach, w których kurz najczęściej się zbiera. Wybierając duże okna o wysokości powyżej 2,5 mb często wykonujemy je w systemach aluminiowych aby poprawić ich statykę

Duże okna połączone metodą Glass Corner wpuszczają do pomieszczenia więcej światła co zdecydowanie jest zaletą. Czy jest obawa, że tym samym zwiększamy możliwość „ucieczki” tego ciepła?

Przy łączeniach szyba do szyby rezygnuje się w tym miejscu z łącznika i ramy , a więc odcinka gdzie najczęściej mogą pojawić się straty ciepła. Zewnętrzna powierzchnia pakietu szybowego firmy Vetrex wykonana jest ze szkła hartowanego, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa, natomiast energooszczędne komponenty zapewniają odpowiedni komfort termiczny.

Niestandardowy montaż okien 2
Niestandardowy montaż okien

Jak radzą sobie fachowcy z Pana firmy radzą sobie z montażem okien wielkogabarytowych?

Podczas instalacji okien sięgamy po nowoczesne narzędzia oraz sprawdzone metody dopasowane do wymagań konstrukcyjnych budynku. Często przy oknach o wadze 200 kg korzystamy z dźwigu HDS. Nasza firma Świat Okien współpracuje z renomowaną firmą Vetrex, która oferuje okna i drzwi w systemie VEKA w klasie PREMIUM, a jej produkty są w pierwszej 3 rankingu ogólnopolskiego Pro Quality portalu Oknotest.

Wymiana okien okiem fachowca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here