Dekoracyjne panele ścienne

0
1216

Ściany dekorować można na wiele oryginalnych sposobów. Jednym z nich są z pewnością popularne panele ścienne, dzięki którym można zakryć wszelkie nierówności i mankamenty ścian, ale też można uzyskać nimi oryginalną aranżację w każdym pomieszczeniu.

Panele ścienne do kuchni, łazienki czy salonu mogą mieć różne faktury i wzory. Najczęściej wybierane są panele ścienne drewniane i PCV. Mogą one prezentować przekroje drzew, imitować cegły tradycyjne lub białe, kamienie, a także szkło.

Odpowiednio dobrane panele stanowią dekorację danego pomieszczenia i nadają mu wyjątkowego charakteru.

Rozmowa z Elwirą Gawron – właścicielką sklepu Nlux w Blachowni

Paulina Stasiak-Balas: Panele ścienne to wracający do łask element dekoracji ścian. Co można znaleźć w Waszym sklepie?

Ewelina Gawron: Tak, panele 3D to nowoczesny system dekoracji ścian. W naszym sklepie stacjonarnym lub internetowym www.nlux.pl dostępny jest szeroki wybór dekoracyjnych paneli ściennych 3D w bogatej gamie wzorów, oto kilka z nich:

-Panel ścienny 3D Kwadrat to wyjątkowy panel tworzący nowoczesne wnętrza w stylu trójwymiarowych kwadratów. Mamy tu możliwość tworzenia różnych układów z tych paneli.
– Panel ścienny Diament 3D to wyjątkowy i unikatowy wzór, który nadaje wnętrzu luksusu oraz prestiżu. Jest coraz bardziej pożądanym panelem wśród architektów, którzy kreują wnętrza sklepów czy biur dla prestiżowych marek w całej Europie.

– Panel 3D Fala tworzy niesamowity i wyjątkowy efekt fali zarówno na ścianie jak i suficie podwieszanym,
nadając ścianom unikatowego wyglądu.

-Panel Iluzja to nowoczesne wzornictwo synonim nowoczesności i luksusu przy odpowiednio dobranej geometrii oraz dobranych wysokościach wspaniale ukazuje światło i cienie wprowadzając w stan iluzji i odprężenia.

Unikatowe wzornictwo tych i innych paneli promujące geometryczny luksusowy styl wnętrza, a poprzez swą jakość i staranne wykonanie, dbając o każdy detal panel bardzo łatwo montujemy na ścianie i idealnie współgra ze światłem dając wspaniałe doznania dla oczu.

Co zyskamy stosując panele ścienne? Gdzie można je zastosować?

Panele służą temu by upiększyć przestrzeń, w której żyjemy, przebywamy. Możemy je zastosować w domu, zarówno w kuchni, salonie, pokoju dziecięcym, itd. po to by stworzyć szczególnego klimatu dopasowanego do charakteru domowników, tak by mogli w tej szczególnej rodzinnej atmosferze podkreślonej pięknem paneli przeżywać najintymniejsze chwile np. wspólnego śniadania, kołysania swego pierwszego dziecka albo odpoczynku po długim dniu. Panele ścienne Nlux.pl dają niezliczone możliwości aranżacyjne!

Gipsowe panele ozdobne na ścianę nadają się do każdego typu wnętrz: salonu, sypialni, przedpokoju czy łazienki. Pozwolą szybko i łatwo odmienić wnętrze zarówno w domu, jak i w gabinecie czy biurze. Montaż jest banalnie prosty, a możliwość szpachlowania połączeń pozwala na uzyskanie jednolitej powierzchni o trójwymiarowym wzorze. Dodatkową zaletą paneli jest malowanie ich na dowolny kolor. Warto pomyśleć również o dodatkowym oświetleniu. Światło w 3D odgrywa ogromną rolę. Jeżeli dodamy światło LED to efekt będzie niesamowity i niepowtarzalny.

W swojej ofercie macie także dekoracyjne płyty z betonu architektonicznego. Jak je wykorzystać ?

Płyty betonowe to wspaniałe dopełnianie loft’owego bądź surowego stylu wnętrza. Stosować możemy je w pokojach salonach a także w dużych pomieszczeniach np. holach gdzie oddają i podkreślają wielkość przestrzeni, w gabinetach czy biurach stwarzając atmosferę sprzyjającą negocjacjom, wielogodzinnym rozmowom w podejmowaniu dobrych decyzji biznesowych. Nadają się do pokrycia całych ścian lub jej fragmentów co stanowi piękną ozdobę. W przypadku betonu mamy też imitację płyt z betonu architektonicznego wykonanych z kompozytów gipsowych, które nadają się do mieszkań w zabudowie wielorodzinnej, te płyty wyglądem nie różnią się od betonowych ale za to ich waga znacznie odbiega od wagi betonu, i to jest ich zaletą.

W naszej ofercie dostępne są również elementy architektury ogrodowej wykonane z wysokiej klasy polimerów betonowych.

Czy beton architektoniczny będzie dobrym pomysłem na „odświeżenie” wnętrza?

Beton architektoniczny nadaje się idealnie do odświeżenia przestrzeni. Swoją surowością w aranżacji ze światłem może stanowić zaskakującą innowację.

Swoimi cechami takimi jak twardość, wytrzymałość stanowi silny filar domu, budynku – może być zastosowany jako część elewacji zewnętrznej i pozostaje ciekawym rozwiązaniem architektonicznym na długie lata.

Na pewno zwróci uwagę klientów, którzy cenią sobie siłę w życiu i mocny fundament w domu i rodzinie.

Zgodnie z trendami coraz bardziej popularna jest deska ścienna. Czy ma jeszcze inne zastosowanie?

Deski ścienne to trwałe rozwiązanie na lata z którymi nie trzeba nic robić dlaczego? Dlatego, że imitują deskę mogą stanowić świetne rozwiązanie komponujące się z otoczeniem, mogą stanowić idealne rozwiązanie jako np. chodnik wokół domu, zwłaszcza na działce leśnej, ale nie tylko, jeśli zależy nam na utrzymaniu naturalnego charakteru przestrzeni. Świetnie wpisują się w coraz mocniej rozwijający się nurt architektury biologicznej, której idea polega na komponowaniu ludzkiej przestrzeni zgodnie z naturą, a nie przeciwko niej.

Otoczenie podkreślające walory natury sprzyja stanowi zdrowia i szczęścia.

Tu jak widać również mamy dwa rozwiązania na bazie kompozytów z gipsu jak i z betonu.

Poza wnętrzem, ważne jest też podwórko. Jak dobrze je zagospodarować, aby służyło przez

długie lata?

Niezmiernie ważne dla bezpieczeństwa rodziny i domu jest ogrodzenie. Ważne jest by chroniło nas, ale nie odgradzało od świata i ludzi. Nasze wzornictwo 3D mimo betonowego czy gipsowego surowca, z którego wykonane są płyty np. na ogrodzenie, dopasowuje się i współgra z naturalnym otoczeniem. Ogrodzenie 3D mogą stanowić ciekawą linię wokół domu i stanowić świetne tło dla aranżacji zieleni.

Podkreślę też walor trwałości naszych paneli, zarówno ogrodzenia jak i wykonane z nich chodniki, elewacje czy dekoracje wnętrz nie poddają się upływowi czasu, dobrze znoszą różne warunki klimatyczne i przez wiele lat nie wymagają nakładów i cieszą właścicieli.

Jak i w tym przypadku mamy szeroką gamę produktów, dostępne są palisady z brzozy czy akacji, pnie o różnych średnicach, dechy lub płytki chodnikowe.

Zastosowanie właśnie takich trwałych produktów to zadowolenie klienta a przede wszystkim spokój z odnawianiem.

Serdecznie zapraszam do naszego sklepu internetowego www.nlux.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here