Parownica domowa Kärcher czyści bez użycia środków chemicznych. Zabija do 99.999% koronawirusów* i bakterii.**

0
1063

Parownica domowa nie tyko usuwa uporczywy brud, jest także skuteczna w walce z wirusami i bakteriami. Wyjaśniamy, co sprawia, że czyszczenie parą jest tak wyjątkowe i na co uważać podczas używania parownicy.

Firma Kärcher zleciła niezależnemu laboratorium przeprowadzenie testów skuteczności swoich parownic w walce z wirusami. Wynik: Jeżeli urządzenia te są używane w sposób prawidłowy, usuwają z twardych powierzchni nawet do 99,999% wirusów otoczkowych*, takich jak koronawirus lub wirus grypy, a także 99,99% bakterii powszechnie występujących w domu**. Ponieważ obecnie środki do dezynfekcji mają być zarezerwowane głównie dla placówek świadczących opiekę ambulatoryjną i szpitalną, parownice mogą w istotny sposób przyczynić się do utrzymania ogólnej higieny zarówno w domach prywatnych, jak i w lokalach handlowych oraz budynkach przemysłowych.

Wirusy otoczkowe, takie jak koronawirus SARS-CoV-2, mogą być zneutralizowane przy użyciu wysokich temperatur. Ponieważ wirusy nie są drobnoustrojami ani żywymi organizmami, eksperci mówią również o inaktywacji wirusa. W laboratorium certyfikowany wirus testowy (zmodyfikowany wirus krowianki Ankara), który jest reprezentatywny dla wirusów otoczkowych, został rozprowadzony na twardej powierzchni. Obszar ten został następnie wyczyszczony przy użyciu parownicy z dyszą ręczną oraz odpowiedniego pada z mikrofibry. Wykazano, że można uzyskać znaczną redukcję – na poziomie do 99,999% wirusów – przy maksymalnym ciśnieniu pary i czasie sprzątania wynoszącym 30 sekund na jeden obszar.

* Testy wykazały, że przy czyszczeniu punktowym parownicą Kärcher przez 30 sekund, przy maksymalnym poziomie pary, można usunąć 99,999% wirusów otoczkowych, takich jak koronawirus lub wirus grypy (z wyłączeniem wirusa zapalenia wątroby typu B), na gładkich i twardych powierzchniach domowych (testowane drobnoustroje: zmodyfikowany wirus krowianki Ankara).

** Dokładne czyszczenie parownicą Kärcher pozwala wyeliminować 99,99% bakterii powszechnie występujących w domu na gładkich i twardych powierzchniach domowych, przy prędkości czyszczenia wynoszącej 30 cm/s i maksymalnym poziomie pary (testowane drobnoustroje: Enterococcus hirae).

Parownica domowa Kärcher czyści bez użycia środków chemicznych. Zabija do 99.999% koronawirusów* i bakterii.** 1
Parownica domowa

Higieniczna czystość przy użyciu pary – eliminacja do 99,999% wirusów otoczkowych*

Parownice od zawsze kojarzyły się z dokładnym czyszczeniem i funkcjonalnością bez konieczności stosowania środków chemicznych. W czasach, gdy przykładamy większą wagę do higieny, te cechy są pożądane bardziej niż kiedykolwiek. Parownice mogą być używane prawie na każdej powierzchni w gospodarstwie domowym, nadają się między innymi do czyszczenia klamek, mebli i innych powierzchni. Jeżeli są używane w sposób prawidłowy, parownice Kärcher usuwają z twardych powierzchni do 99,999% wirusów otoczkowych, takich jak koronawirus lub wirus grypy, a także 99,99% bakterii powszechnie występujących w domu. Ponieważ obecnie środki do dezynfekcji mają być zarezerwowane głównie dla placówek świadczących opiekę ambulatoryjną i szpitalną, parownice mogą w istotny sposób przyczynić się do utrzymania ogólnej higieny w domu.

Dlaczego para zapewnia tak efektywne sprzątanie?

Dzięki parownicom sprzątanie jest bardziej higieniczne i skuteczne w porównaniu do tradycyjnego sprzątania z użyciem środków czyszczących. Sekret czyszczenia parą tkwi w połączeniu pary z wysoką temperaturą. Urządzenie nagrzewa wodę do czasu jej zagotowania, dzięki czemu wytwarza się gorąca para, która przy temperaturze około 100°C wydostaje się z parownicy przez akcesoria (dyszę podłogową, dyszę ręczną itp.). Cząsteczki pary są wyrzucane z prędkością do 170 km/h. W rezultacie para dostaje się do wszystkich szczelin i zakamarków, czyszcząc miejsca, do których zwykłe urządzenia czyszczące nie mają dostępu. Drobinki uporczywego brudu i tłuszczu są rozrywane w kilka sekund, a czyszczone powierzchnie pozostają czyste na dłużej.

Parownica domowa Kärcher czyści bez użycia środków chemicznych. Zabija do 99.999% koronawirusów* i bakterii.** 2
Parownica domowa

Alergicy i rodzice mogą odetchnąć z ulgą

Alergicy zyskują podwójnie: w porównaniu do sprzątania za pomocą środków chemicznych, para nie uczula oraz nie pozostawia resztek środków czyszczących na czyszczonej powierzchni. Para również łączy ze sobą cząsteczki kurzu i nie wznieca ich w powietrze, co znacząco podnosi jakość powietrza w pomieszczeniu oraz ułatwia oddychanie. Brak konieczności używania środków chemicznych jest również ważne, gdy w gospodarstwie domowym są małe dzieci. Raczkując po podłodze mają tendencję do wkładania różnych przedmiotów do ust. Reakcje alergiczne lub podrażnienie skóry spowodowane resztkami detergentów przestają być problemem przy czyszczeniu parą.

Odpowiednie do dłuższego sprzątania

Wielogodzinne sprzątanie z użyciem środków chemicznych może spowodować podrażnienie dróg oddechowych. Dzięki parownicom można tego uniknąć. Jako że parownice do pracy potrzebują jedynie prądu i wody, można użytkować je nieprzerwanie przez dłuższy czas. W przypadku wielu modeli urządzeń, zbiornik na wodę może być ponownie napełniony podczas pracy parownicy.

Parownice domowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here