Dlaczego kochamy posadzki winylowe?

0
903

Podłoga jest ważnym elementem wykończenia wnętrza. Elementem, który pochłania dużo czasu i środków, ale także nadaje wnętrzu niepowtarzalny wygląd, elegancję i ma zapewnić komfort użytkowania. Dobrym pomysłem na mogą być posadzki winylowe.

Dlaczego kochamy posadzki winylowe? 1
Posadzki winylowe

Od wielu lat za najbardziej ekskluzywne, przyjazne człowiekowi, bezpieczne, uznaje się podłogi z naturalnych surowców, takich jak drewno, kamień czy ceramika. Jednak podłogi z tych materiałów są drogie, wymagają dużo zabiegów, by je wyczyścić i właściwie konserwować. Nie zawsze też sprawdzają w przypadku instalacji ogrzewania podłogowego. Klienci od dawna poszukiwali podłóg, które byłyby piękne, praktyczne i mniej kosztowne niż podłogi z drewna czy kamienia. W salonie podłóg Centrum Posadzek przy Goszczyńskiego 1 w Częstochowie znajdziemy podłogę do każdego miejsca nie tylko w domu czy mieszkaniu, ale także do biura i wielu innych miejsc.

Dlaczego kochamy posadzki winylowe? 2
Posadzki winylowe

Taką podłogą są panele i płytki winylowe lub LVT, czyli z j. ang. Luxury Vinyl Tile (luksusowa płytka winylowa). Jest to rozwiązanie, które ma ugruntowaną pozycję na rynkach zachodnich, a w Polsce podbija rynek od kilku lat.

Niezwykle bogate wzornictwo, kolorystyka, faktura odwzorowująca drewno, kamień, beton, blachę dają możliwość różnej aranżacji wnętrz. Doskonale się łączą z innymi rodzajami podłóg. Spełniają marzenia klientów o idealnej, luksusowej podłodze.

Podłogi LVT składają się z kilku warstw. Zewnętrzna, przezroczysta, warstwa ochronna jest specjalnie utwardzona. Następnie jest warstwa dekoracyjna i stabilizacyjna. Kolejna warstwa nośna decyduje o trwałości podłogi winylowej.

Dlaczego kochamy posadzki winylowe? 3
Posadzki winylowe

Panele i płytki winylowe są łatwe w montażu. Możemy je przykleić do podłoża specjalnym klejem lub położyć jako podłogę pływającą jak zwykłe panele. Jeżeli mamy płytki ceramiczne czy gresowe, nie musimy ich zrywać, aby położyć na nich podłogę winylową. Po podłodze winylowej możemy chodzić kilka godzin po montażu.

Podłogi winylowe wyróżnia duża wytrzymałość na ścieranie, uderzenia, elastyczność, wodoodporność, mają dobre właściwości akustyczne, są ciche, ciepłe i przyjemne w dotyku. Panele i płytki winylowe posiadają certyfikaty potwierdzające niską emisję organicznych związków lotnych. Są całkowicie bezpieczne dla ludzi.

Dlaczego kochamy posadzki winylowe? 4
Posadzki winylowe

Panele i płytki winylowe doskonale sprawdzają się w mieszkaniach, domach, biurach; w obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej; w miejscach obciążonych intensywnym ruchem, narażonych na wilgoć i zabrudzenia.

W mieszkaniu podłogi z płytek świetnie będą wyglądać w kuchni czy łazience, a panele w salonie, sypialni i pokoju dziecięcym.

Elegancja, trwałość pozwolą nam użytkować podłogi winylowe (panele i płytki) przez wiele lat. Dodatkową zaletą jest fakt, że posiadają wyjątkowo małą grubość, dlatego świetnie się sprawdzą podczas remontu.

Na uwagę zasługuje także wyjątkowa łatwość utrzymania w czystości. Podłogi te są zabezpieczone odpowiednimi apreturami, dlatego usunięcie śladów po markerze czy rozlanym lakierze nie stanowi najmniejszego problemu. Plamy znikają bez śladu.

Dlaczego kochamy posadzki winylowe? 5
Posadzki winylowe

Podłogi winylowe można szybko odnowić, nie potrzeba na to dużych środków finansowych ani długiego czasu.

W ofercie mamy kilkaset wzorów paneli i płytek winylowych producentów, którzy są liderami na rynku LVT w Europie od wielu lat. Ich wyjątkową jakość potwierdza wieloletnia, fabryczna gwarancja.

Podłoga winylowa to podłoga jak marzenie!

Posadzka żywiczna w nowoczesnym wnętrzu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here