Zadbaj o świąteczny klimat w Twoim domu!

0
430
świąteczny klimat

Zbliża się magiczny czas Bożego Narodzenia. Jak możemy stworzyć świąteczny klimat w naszych domach? Choć w świętach Bożego Narodzenia najważniejsza jest rodzinna atmosfera, warto zadbać o to, aby był to naprawdę niezapomniany okres w roku. Wielu z nas miewa wrażenie, że współczesne święta nie mają już tej wyjątkowej aury, która towarzyszyła nam dawniej. Powinniśmy sobie jednak zadać pytanie, czy my sami robimy coś, aby ten świąteczny klimat w naszym domu zagościł? To przecież my – domownicy – tworzymy to, co najważniejsze.

Piękno tkwi w szczegółach

W ferworze świątecznych przygotowań nie zapomnijmy o udekorowaniu domu. Żywa gwiazda betlejemska, girlandy świetlne czy pięknie ozdobiona choinka tworzą cudowną atmosferę. Pamiętajmy jednak, że także takie dodatki, jak stroiki, świece o zapachu jabłek z cynamonem czy obrusy z motywem świątecznym współtworzą ten klimat. Ozdoby świąteczne można wykorzystywać przez kilka sezonów. Pamiętajmy, aby każdego roku umieszczać je w innym miejscu. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w którym nam one spowszednieją.

Niezwykle ważne jest także samo wprowadzenie w świąteczny nastrój. Kolędy, gwiazdkowe przeboje czy znane i lubiane bożonarodzeniowe komedie familijne oczarują każdego wielbiciela świąt zimowych, nawet jeśli za oknem śniegu będzie jak na lekarstwo.

Zadbaj o świąteczny klimat w Twoim domu! 1
Świąteczny klimat

Wyjątkowy kalendarz adwentowy

Przygotowując się do rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, świetnym pomysłem jest zakup lub przygotowanie kreatywnego kalendarza adwentowego. Od popularnych kalendarzy różni się on tym, że w okienkach adwentowych zamiast słodkości, ukryte mogą być drobne podarunki, pomysły na wspólne zabawy w świątecznym klimacie, a nawet małe obowiązki domowe. Ich wspólne wykonanie każdego dnia przybliża rodzinę do świąt, budując wyjątkową atmosferę. Jednego dnia może to być wspólne dekorowanie salonu, innego domowa bitwa na śnieżki przy pomocy kulek gazetowych, a jeszcze innego wspólny spacer po parku. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Za pomocą kilku drobnych gestów, możemy sprawić, że za kilkanaście lat także nasze dzieci będą wracały do cudownych wspomnień magicznych, rodzinnych świąt.

Zadbaj o świąteczny klimat w Twoim domu! 2
Świąteczny klimat

W święta skupmy się na tym co ważne

W święta najważniejsza jest rodzinna atmosfera. Jeśli nie mamy nadal żadnych planów, nie wahajmy się zadzwonić do najbliższych i zaprosić ich na wspólny obiad. To także doskonały moment na wspólne przeżywanie wspomnień i przypomnienie zapomnianych rodzinnych historii. Pamiętajmy, że nawet najpiękniej udekorowany dom nie zastąpi nam wspólnych chwil z najbliższymi. Tylko połączenie tych dwóch elementów pozwala na zbudowanie atmosfery, do której tak bardzo tęsknimy. Pamiętajmy także, że wiele ozdób i dekoracji możemy przygotować samodzielnie. Jest to wspaniały pomysł na familijną integrację bez konieczności ponoszenia wysokich wydatków. Przygotowane ozdoby warto schować po okresie świątecznym na strych. Za kilka lat staną się one przecież pamiątkami, które znowu będą przywoływały ciepłe wspomnienia i po raz kolejny budowały wyjątkową atmosferę.

Zadbaj o świąteczny klimat w Twoim domu! 3
Świąteczny klimat

Czytaj także:

O czym warto pamiętać dekorując świąteczny stół?

Choinka naturalna czy sztuczna, oto jest pytanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here