Tapety znowu na tapecie

0
1437

Po kilku latach przerwy, gdy tapety przestały być modne i wielu właścicieli domów i mieszkań wybierało malowanie ścian, tapety zwróciły do łask. Nic dziwnego, to świetne przy nieidealnych ścianach, a także co tu ukrywać tanie rozwiązanie. Idealnie ukryją wszelkie niedoskonałości na powierzchniach, które chcemy odnowić, ale także wyśmienicie sprawdzają się w trudnych warunkach.


Większość hoteli stosuje w pokojach właśnie tapety zamiast malowania ścian – opowiada Zbigniew Chlewicki ze sklepu „Pantera” mieszczącego się przy ul. Piłsudskiego 13/15 w Częstochowie. – Tapety są bowiem trwalsze od ściennych farb, a także pozwalają w ciekawy sposób udekorować wnętrze, stając się interesującym elementem wystroju.


Jak przekonuje Zbigniew Chlewicki, wytapetować można właściwie każde pomieszczenie w domu czy mieszkaniu: pokoje, przedpokoje, a także kuchnie i łazienki, a nawet piwnice. Trzeba tylko wiedzieć, jaki rodzaj tapet wybrać i jak je właściwie położyć. Takich rad pracownicy „Pantery” udzielają bardzo chętnie, a wiedzą, co mówią, bo sklep specjalizuje się w tej branży już 27 lat.
Przez te lata zdobyliśmy sobie wiernych klientów, którzy przez lata, przy każdym praktycznie remoncie zaopatrują się u nas w tapety i kleje – mówi właściciel sklepu. – Właściwie od zawsze istnieje stałe grono wielbicieli takiego sposobu odnawiania ścian. Ci klienci wracają do nas od lat. Wybór mamy naprawdę duży, więc każdy z pewnością coś dla siebie znajdzie.
Oczywiście moda związana z tapetami i tapetowaniem przez lata funkcjonowania sklepy wielokrotnie się zmieniała. Jak opowiada Zbigniew Chlewicki, kolorystyka i deseń tapet bywał różny i dostosowywał się do mody związanej z wyposażeniem wnętrz.

Tapety znowu na tapecie 1
Tapety


– Jeszcze kilka lat temu w kolorystyce dominowały ciepłe odcienie brązu i beżu, teraz od ubiegłego roku mamy prawdziwy boom na szarości i odcienie srebra – opowiada Zbigniew Chlewicki. – Zmienił się także sposób wykorzystywania tapet. Często są stosowane jako element typowo dekoracyjny. Często tapetowana jest tylko jedna ściana w pokoju, na przykład za kanapą czy szafką telewizyjną. Reszta ścian bywa malowana lub tapetowana neutralną, prawie pozbawioną wzorów tapetą w tym samym kolorze. Wyrazisty, kwiatowy lub geometryczny wzór jest stosowany, jako element dekoracyjny pokoju. Z myślą o takim rozwiązaniu producenci przygotowują całe zestawy do tapetowania wnętrz.

Jak opowiada właściciel „Pantery”, nie ma się co obawiać położenia tapet. Doskonale sprawdzą się one zarówno w pokoju, jak i łazience czy kuchni. W tych dwóch ostatnich przypadkach oczywiście należy wykorzystywać tapety i kleje dedykowane właśnie tym pomieszczeniom. Dobrze położona tapeta, jak przekonuje właściciel „Pantery”, może wytrzymać wiele lat.

Tapety znowu na tapecie 2
Tapety

Technologia poszła naprzód także w produkcji tapet – opowiada Zbigniew Chlewicki. – Teraz producenci bardzo szybko są w stanie wprowadzić na rynek nowe desenie. To powoduje, że klient ma naprawdę w czym wybierać. U nas w sklepie, „od ręki” może kupić około 700 różnych wzorów. Sprowadzamy także tapety na zamówienie. Klient może także wybrać tapety z katalogów. Tutaj ma do wyboru kolejne dwa tysiące motywów.

Jak opowiada Zbigniew Chlewicki, postęp w produkcji tapet widać nie tylko po szybkości wprowadzania nowych wzorów, ale także z coraz łatwiejszym dla klientów sposobie dekorowania ścian. Obecnie na rynku przeważają tapety winylowe na fizelinie. Ich przewaga polega na tym, że są znacznie łatwiejsze do położenia, niż dawne tapety papierowe. Wystarczy klejem posmarować same ściany, a tapeta świetnie się trzyma. To nie tylko skraca czas odnowienia ścian, ale także znacznie ułatwia sam proces. Z takimi tapetami, jak przekonuje przedstawiciel „Pantery”, poradzi sobie praktycznie każdy.
Posiadamy najróżniejsze wzory tych tapet – mówi Zbigniew Chlewicki. – Upodobania naszych klientów są bowiem różne. Osoby starsze wolą tradycyjne wzory, na przykład kwiatowe. Młodzi szukają tapet 3 D, a także takich z nowoczesnymi, geometrycznymi elementami. Staramy się na bieżąco uzupełniać wzornictwo, aby każdy, kto podążą za modą znalazł u nas coś interesującego.

Poza tapetami i klejami do tapet sklep oferuje również farby oraz panele z tworzywa imitujące kafelki lub ozdobione zdjęciami. Są one wykorzystywane jako element dekoracyjny na przykład w korytarzach czy kuchniach.

Tapety – uniwersalne dekoracje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here