Urządzanie kawalerki. Praktyczne porady aranżacyjne

0
287
Urządzanie kawalerki

Urządzanie kawalerki to duże wyzwanie, trzeba bowiem wykazać się kreatywnością aby wnętrza nie zagracić. Bardzo często aranżacje tego typu mieszkań są wynikiem przypadkowych działań, które niestety nie sprawdzają się na co dzień. Na co warto zwrócić uwagę przy aranżacji kawalerki?

Pomysł na kawalerkę – mniej znaczy więcej

Odpowiednio urządzona, duża kawalerka może być znacznie funkcjonalniejsza od nieustawnego dwupokojowego mieszkania. Istnieje kilka złotych zasad, które dobrze sprawdzają się w niemal każdej domowej aranżacji, niezależnie od tego, jakiej jakości materiały wykorzystamy przy wykończeniu. Wiadomo jest bowiem, że z zupełnie innych materiałów będziemy korzystać w sytuacji, gdy sami zamierzamy tam zamieszkać, a innych, gdy jest to dla nas inwestycja pod wynajem.

Urządzanie kawalerki
Urządzanie kawalerki

Uwolnij przestrzeń swojego mieszkania

Jeśli tylko mamy taką możliwość, dobrym pomysłem będzie pozbycie się wszelkich ścianek działowych. Taki zabieg pozwoli rozjaśnić przestrzeń naszej kawalerki oraz nada jej uczucia głębi. Jeśli chcemy poczuć nieco intymności w strefie sypialnej lub biurowej, warto wybrać przesuwane drzwi, które pozwolą nam swobodnie manipulować przestrzenią naszego mieszkania. Dobrze urządzona kawalerka może być nie tylko piękna, ale i funkcjonalna. Już na etapie projektu postarajmy się uwzględnić także balkon, który może stać się zieloną oazą, doskonałą do letnich obiadów czy pracy w blasku słońca.

Urządzanie kawalerki
Urządzanie kawalerki

Optyczny odbiór kawalerki

Urządzając mieszkanie, skupmy się na zabiegach, które pozwolą nam nieco powiększyć optycznie naszą kawalerkę. Malując mieszkanie, wybierajmy jasne kolory i najlepiej zrezygnujmy z wzorów. Warto zamiast dużego żyrandola wybrać oświetlenie wielopunktowe – ma to szczególne znacznie w sytuacji, gdy mieszkanie nie jest wysokie. Nie bójmy się również korzystać z luster i jasnych mebli. Większość elementów wyposażenia mieszkania powinniśmy ukryć w szafkach, aby uniknąć wrażenia zagracenia powierzchni. Świetnym pomysłem będą duże, zabudowane szafy.

Podobne zasady dotyczą także łazienki. Lustra, punktowe oświetlenie, jasne kolory i szafki wyprodukowane pod wymiar sprawią, że nawet niewielka łazienka będzie wyglądała naprawdę luksusowo. Jej funkcjonalny charakter docenią nie tylko fani minimalizmu, ale także osoby ceniące sobie dobrą architekturę wnętrz.

Urządzanie kawalerki
Urządzanie kawalerki

Nasze cztery kąty – kawalerka pod wymiar

Jeśli remontujemy kawalerkę dla siebie, najlepiej skorzystać z porady projektanta wnętrz. Nowoczesne rozwiązania modułowe i meble pod wymiar dopasowane do naszych potrzeb sprawią, że świetnie będziemy czuli się w naszym mieszkaniu każdego dnia. Takie rozwiązania wiążą się co prawda z większym wydatkiem, jednak komfort mieszkania w takiej kawalerce jest nieporównywalnie wyższy niż w przypadku źle urządzonego, wynajmowanego mieszkania.

Tak urządzony mini-apartament świetnie sprawdzi się, gdy z biegiem czasu zdecydujemy się na zakup większego mieszkania. Rynek wynajmu krótkoterminowego rośnie z każdym rokiem – jeśli nasza kawalerka zlokalizowana jest blisko centrum, może stać się ona doskonałym źródłem pasywnego dochodu, który ułatwi spłatę kredytu hipotecznego.

Czytaj także: Małe mieszkanie. Jak dobrze zaaranżować M-1

Chcesz wziąć kredyt hipoteczny? Poradź się eksperta!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here