Zdrowa sypialnia – gwarancja dobrego wypoczynku.

0
683
Zdrowa sypialnia

Sen ma ogromne znaczenie na jakość naszego życia. Wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na sprawność naszego układu odpornościowego, libido czy komfort psychiczny. Pamiętajmy zatem, że zdrowa sypialnia to zdrowy sen.

Zdarza się, że choć zapewniamy sobie odpowiednią dawkę snu każdego dnia, nadal czujemy się zmęczeni. Czy możemy w jakiś sposób zaaranżować naszą sypialnię, aby poprawić jakość naszego snu? Na co zwrócić szczególną uwagę, aby spało nam się lepiej?

Zdrowa sypialnia – gwarancja dobrego wypoczynku. 1
Zdrowa sypialnia

Zadbaj o zieleń

Niektórzy uważają, że w sypialni nie powinno trzymać się roślin. To nieprawda! Rośliny oczyszczające powietrze oraz charakteryzujące się odwróconą fotosyntezą świetnie nadadzą się do każdej sypialni. Ich naturalne  właściwości nie tylko poprawią atmosferę w naszej sypialni, ale także nadadzą jej niepowtarzalnego charakteru. Jakie rośliny warto wybrać? Przede wszystkim świetnie sprawdzi się Aloes zwyczajny, który nie tylko filtruje powietrze z zanieczyszczenie, ale także je nawilża. Poza tym nocą wytwarza tlen, pochłaniając dwutlenek węgla. Do sypialni świetnie się także nada Storczyk z rodzaju Dendrobium, Skrzydłokwiat czy Fikus sprężysty ‘Robusta’.

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz

Przysłowia są mądrością narodu, a o tym powiedzeniu powinniśmy szczególnie pamiętać. Jeśli stoimy przed wyborem materaca, warto zapamiętać jedną ważną zasadę – nie warto oszczędzać. Dobre materace może nie należą do najtańszych, ale nasz kręgosłup z pewnością nam za to podziękuje – zwłaszcza że dobre materace mogą nam posłużyć przez wiele lat. W dłuższej perspektywie zaoszczędzimy na masażach i wizytach u kręgarza. Dla dobrego snu znaczenie ma także odpowiednia poduszka i kołdra, dlatego dobrze cały komplet dobrać w jednym salonie po konsultacji ze specjalistą, który dobierze dla nas odpowiedni model. Osoby, które zmagają się z problemem bezsenności, szczególną uwagę powinny zwrócić na kołdry obciążeniowe, ważne też, aby była ona dopasowana do pory roku.

Rolety to podstawa

Jeśli nie chcemy, aby światło ulicznych latarni czy poranne promienie słońca wyrywały nas ze snu, warto zainwestować w porządne rolety zaciemniające pokój. Montaż profesjonalnych rolet trwa jeden dzień, a ich wzór może być dopasowany do aranżacji naszej sypialni. Najlepszy rozwiązaniem są rolety przygotowane specjalnie pod wymiar naszego okna. Z opcji tej możemy skorzystać u lokalnych producentów, oferujących rolety najwyższej klasy. Wiele salonów specjalizujących się w sprzedaży rolet w swoim asortymencie ma także karnisze i dodatki. Przy większych zakupach dużo łatwiej będzie wynegocjować nam satysfakcjonującą zniżkę. Dlaczego dodatki są aż tak ważne? Nawet jeśli zadbamy o odpowiedni materac, kwiaty czy rolety – bez gustownych dodatków nigdy nie zbudujemy prawdziwego, domowego klimatu.

Czytaj także:

Sypialnia z klimatem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here